Most leži na avtocestnem odseku od Vučje vasi do Murske Sobote in preči območje reke Mure v blagem loku. Oblikovan je kot lahka in v prostor zelo subtilno položena konstrukcija, ki se izgublja v zelenju poplavne ravnice. Z 833 metri je najdaljši most v Sloveniji. Sestavljata ga dva vzporedna objekta, ločena za vsako prometno smer.
Poplavni del preide most s 17 enakomernimi manjšimi razponi, reko Muro pa z razponi 50 + 80 + 50 metrov, ki so nekakšna izjema v ritmu manjših razponov. Izbrana geometrija je omogočila, da se uporabi tehnologija narivanja, ki je znana po kakovosti tako zgrajene konstrukcije in ekonomičnosti. Izbrani tipični razponi (40 metrov) in višina konstrukcije (2,8 metra) so omogočili uporabo narivanja po vsej dolžini mostu, tudi preko glavnih večjih razponov. V glavnem razponu je bila uporabljena prednapeta zunanja zatega, ki kompenzira reakcijo stalne obtežbe, za prometno obtežbo pa deluje kot elastična podpora. Prehod kablov izven konstrukcije z jeklenim deviatorjem tako predstavlja konstrukcijsko in vizualno posebnost Mosta čez Muro.
Tip projekta
Avtocestni most
Lokacija
AC Vučja vas - Beltinci, Slovenija
Leto
2003
Stanje
Dokončan
Storitve Ponting
Nagrajeni natečajni elaborat / Idejni projekt / Projekt za gradbeno dovoljenje / Projekt za izvedbo
Dolžina
2 x 833 metrov
Maks. razpon
80 metrov
Površina
23.174 m2
Temeljenje
Globoko temeljenje na pilotih premera 1.20 m
Konstrukcija
Kontinuirana prednapeta AB konstrukcija
Tehnologija
Tehnologija postopnega narivanja
Naročnik
DARS d.d.
Izvajalec
GIZ Gradis, Gradbeno podjetje Ljubljana d.d.
Nagrade
Nagrada IZS 2003 – Ljubljana, Slovenija, 2003
Publikacije
MARKELJ V. - The bridge over Mura River. Conference fib. Concrets Structures: the Challenge of Creativity, Avignon 2004.
AŠANIN GOLE P. - Most čez Muro. Viadukti in mostovi na slovenskih avtocestah, 2004, 106-113.